Aktuality - Den otevřených dveří 1.4.

Den otevřených dveří 1.4.

23. 4. 2023

V sobotu 1. dubna se dveře obou budov naší školy otevřely návštěvníkům. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ byl spojen s velikonočními dílničkami. Do budovy „B“ v ulici 28. října zamířili především rodiče budoucích prvňáčků, kteří se připravují na svůj zápis do základní školy. Mohli si prohlédnout učebny 1. a 2. tříd a prostory školní družiny. Při tom se seznámili s třídní učitelkou budoucích prvňáčků. Prohlédli si učebnice, které v 1. třídě používáme. A děti si vyzkoušely svůj hudební sluch při hraní na Boomwhackers a svoji šikovnost při deskových hrách.

V hlavní budově školy si návštěvníci prohlédli nově rekonstruované šatny, učebnu přírodních věd a multimediální učebnu pro výuku cizích jazyků. Ve třídách prvního stupně probíhaly velikonoční dílničky, kde si děti mohly vytvořit velikonoční dekorace. Sportovně zaměřené děti se vydováděly v tělocvičně, kde se za asistence žáků školy a pod dohledem učitelů tělocviku vyzkoušely střelbu na florbalovou branku, diskgolf, opičí dráhu a gymnastické kruhy. Po prohlídce školy se návštěvníci mohli občerstvit ve školní jídelně.

Aprílové dopoledne přilákalo do školy více než stovku návštěvníků. Ve škole se potkali bývalí absolventi. A dokonce školu navštívil pan Jiří Nový, který byl v čele školy jako ředitel v letech 1993 – 2007, v doprovodu své maminky, která na škole rovněž v minulosti působila jako učitelka.

Děkuji všem zaměstnancům školy, kterým se podařilo připravit příjemnou atmosféru na den otevřených dveří, a našim žákům, kteří ochotně pomáhali u velikonočních dílniček.

Radek Hanuš, ředitel školy