Aktuality - Velikonoční dílničky v 1.B

Velikonoční dílničky v 1.B

8. 4. 2023

Na škaredou středu jsme se rozhodli s dětmi usmívat se na svět a zpestřit si poslední den před velikonočními prázdninami vyráběním různých velikonočních výrobků. Děti seděly v hnízdečkách, v kterých si mohly povídat a pomáhat si a už to pro ně byla vítaná změna. Vyzkoušely si barvení vajíček akrylovými barvami, vyrobily si a vyzdobily papírovou slepičku, kam svá vajíčka mohly uložit a nesměl chybět ani věnec z papírových vajíček. Celou akci podpořilo ochutnání skvělého tradičního mazance od jedné úžasné maminky a seznámení s tradičními velikonočními zvyky a tradicemi v přesné replice tradičního pracovního oděvu podještědského kraje z 18. - 19. století. Na závěr si děti pochutnaly na ozdobených perníčkách.

Krásné Velikonoce všem přejeme!

Monika Holmanová (třídní učitelka) a celý tým