Aktuality - Naši žáci na zimní olympiádě mládeže

Naši žáci na zimní olympiádě mládeže

30. 1. 2023

V neděli 22. ledna začala Zimní olympiáda dětí mládeže. Slavnostní zahájení proběhlo na zimním stadionu v Hradci Králové, protože pořadatelem olympijských her byl letos Královehradecký kraj. Soutěže žáků z celé republiky se odehrávali ve Vrchlabí, Špindlerově Mlýně, Trutnově a Nové Pace.

Podobně jako v minulých letech měla naše škola i letos na olympiádě své zastoupení. Základ týmu ledního hokeje tvořilo 18 žáků naší školy: Matyáš Baksalary, Šimon Bělohorský, Jakub Beránek, Sebastian Charvát, David Choma, Samuel Hrabčák, Matěj Hrášek, Lukáš Kouďa, Dominik Krajdl, Matěj Kučera, Jan Šafařovský, Stanislav Sanejstr, Šimon Šejc, Šimon Šmucr, Jiří Svoboda, Matyáš Tureček, Jakub Vaněček, Samuel Zeman

Hokejisté vstoupili do turnaje v pondělí porážkou s domácím výběrem Královehradeckého kraje 3:5. Následně si spravili chuť vítězstvím 4:2 nad Středočeským krajem. Úterní hrací den nezačal dobře. Náš tým podlehl Jihočechům 2:3. Odpoledne ale naši chlapci přehráli reprezentaci Pardubického kraje. Třetí hrací den nám přinesl dva triumfy (porážku Zlínského kraje 3:2 a Vysočiny 5:1). S osmi body a aktivním skóre 20:14 obsadil výběr Libereckého kraje druhé místo v sedmičlenné skupině a zajistil si postup do play off.

V semifinále, které se uskutečnilo v Trutnově, hokejový tým narazil na silný výběr Moravskoslezského kraje. Zápas rozhodla první třetina, kterou Severočeši prohráli 0:3. V následujících třetinách se vývoj utkání vyrovnal, ale naši hokejisté přesto podlehli budoucímu vítězi turnaje 3:5. K zápasu o 3. místo se tým musel rychle přesunout do Vrchlabí. Po dvou hodinách od prohraného semifinále se liberecký výběr postavil proti silné domácí reprezentaci Královehradeckého kraje, se kterou v základní skupině prohrál. V první části zápasu naši hráči soupeři podlehli 0:2. Ale pak prokázali bojovnost „Tygrů“, jejichž dres většina ze severočeských hráčů obléká. Na konci základní hrací doby svítilo nad ledovou plochou skóre 3:3. O vítězi museli rozhodnout až samostatné nájezdy, a z bronzových medailí se radovali hráči z Libereckého kraje!

V soutěžích krasobruslení reprezentovala náš kraj Nelka Máchová. Nela si po kvalitním výkonu zajela svůj osobní rekord. Na medailové umístění to sice nestačilo, ale předvedla kvalitní výkon.

Na těchto odkazech najdete videa ze soutěžních vystoupení Nelky - z krátkého programu a volné jízdy, která je na závěr doplněná rozhovorem pro Českou televizi.

Krátký program

https://www.youtube.com/watch?v=JI2ke0HiRs8

Volná jízda

https://youtu.be/lQCg6qKmP0Y

Další obrázky z průběhu ZODM:

https://www.olympijskytym.cz/olympic/olympiada-deti-a-mladeze-2023?page=gallery


Gratulujeme našim úspěšným sportovcům a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy, našeho města i Libereckého kraje.

Radek Hanuš, ředitel školy

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”