Aktuality - Halloween 2022

Halloween 2022

17. 11. 2022

V pondělí 31. října ovládl školu Halloween. Žáci přišli už ráno do školy v kostýmech. Někdo si ještě před vyučováním upravoval svoji masku, aby byl jeho převlek dokonalý, než začne dopolední halloweenský program. Třídní učitelé 1. stupně si pro žáky připravili školní dopoledne vyplněné halloweenskými aktivitami. Žáci počítali v matematice strašidelné příklady, v hodině českého jazyka četli halloweenské historky, tvořili halloweenské obrázky.

Halloweenské dopoledne vyvrcholilo v tělocvičně. Strašidelná komise pod vedením čarodějné paní zástupkyně Chlumské ocenila nejdůmyslnější masky a nejkrásnější vydlabané halloweenské dýně. Největší obdiv sklidila maska mrtvé nevěsty bez očí v podání Nely Jevčičové z 4.B. Její podoba byla skutečně přízračná, a nikdo by se s podobným strašidlem určitě nechtěl potkat. Pro žáky 1. - 5. tříd si jejich kamarádi z 9.A připravili několik zábavných soutěží. Malování „naslepo“ zvládli reprezentanti všech tříd velmi dobře. S velkým zájmem se ale setkala hra „Tref učitele“, při které se žáci míčkem snažili zasáhnout podobiznu několika zástupců učitelského sboru.

Halloweenské vyučování nemohlo zakončit nic lepšího než dobrý oběd. Žáky a učitele čekalo překvapení ve školní jídelně, kde jim čarodějné kuchařky servírovali speciální halloweenské menu.

Ocenění zaslouží všichni žáci a jejich rodiče, kteří si připravili halloweenský převlek nebo vyrobili halloweenskou dýni.

Radek Hanuš, ředitel školy