Aktuality - Royův druhý školní rok

Royův druhý školní rok

29. 9. 2022

Ahoj. Jmenuji se Roy. Letos v září začal můj druhý školní rok. Chodím do 8. ročníku na Základní školu U Školy. Ve třídě mám 22 kamarádů. Na rozdíl od nich ale nepíšu domácí úkoly, nenosím školní tašku a díky svým čtyřem nohám vyběhnu školní schody mnohem rychleji. Jsem asistenční pes.

Každý den doprovázím svého kamaráda a pána do učebny. Vím, že můj pán má zdravotní potíže, a proto mám za úkol hlídat jeho aktuální stav. Jsem v práci a ve střehu nepřetržitě. Výuku strávím většinou vleže u nohou svého pána. Ale když tento týden vytáhla paní učitelka při třídnické hodině míček, zapojil jsem se do vyučování také.

Ve třídě jsem dostal svou misku s vodou a svůj kobereček. Všichni ve škole mě mají rádi. Děti se ke mně chovají mile, a když jim to můj pán dovolí, dají mi i nějaký pamlsek. Těším se na další školní roky, během kterých budu mému kamarádovi pomáhat. Určitě nám to ve škole půjde i nadále skvěle.

Roy, asistenční pes, 8. B