Aktuality - Výlet 7.A

Výlet 7.A

26. 6. 2022

Na konci školního roku vyrazila třída 7.A na výlet, který sliboval dobrodružství, sportovní aktivity a hlavně zábavu s partou kamarádů. Vlak nás dovezl ve středu 15. června na Malou Skálu. Po krátké cestě uličkami Malé Skály jsme dorazili na vyhlášenou Žlutou plovárnu, kde už na nás čekaly rafty. Po krátké instruktáži sjely čtyři rafty obsazené „vodáky“ ze 7.A na vodu. První překážku (maloskalský jez) jsme bravurně sjeli a pak už nás unášel proud Jizery kolem malebných břehů do Dolánek. Cestou jsme svedli několik námořních bitev s osmáky, kteří vypluli na raftech také. V Dolánkách jsme přesedli na koloběžky a dobrodružství pokračovalo. Cyklostezkou, která vedla údolím Jizerského průlomu, přes železniční most a pastvinami jsme se bez potíží dovezli zpět na Malou Skálu.

Po krátkém občerstvení a osvěžení na Žluté plovárně nás čekal ještě výstup z Malé Skály na Záborčí k letnímu sídlu rodinu paní učitelky Vladařové. Na chatu pod lesem a nádherným výhledem na Trosky jsme dorazili lehce vyčerpaní, ale šťastní. Po krátkém šmejdění po chatě bylo určeno, kde budou spát kluci a co se stane apartmánem dívek. Večer jsme za chatou opekli buřty a na nedalekém lesním hřišti jsme se do setmění věnovali hrám, především oblíbenému „Koštěti“.

Druhý den ráno jsme po snídani uklidili chalupu a těšili se na dobrodružnou hru, kterou nám připravila paní učitelka Vladařová. Byli jsme rozděleni do čtyřech týmů a řešili jsme úkoly, které nás prověřily ze znalostí dějepisu a přírodopisu. Je vidět, že si od paní učitelky něco pamatujeme, protože do cíle hry se dostaly všechny skupiny. Pak už nás čekal jen sestup do malé Skály. U Boučkova statku jsme si dopřáli vyhlášenou točenou zmrzlinu, a pak už nás vlak odvezl zpět na liberecké nádraží. Byli jsme unavení, ale ta spousta zážitků a legrace stála za to.