Aktuality - Druhé místo v okresním finále

Druhé místo v okresním finále

18. 6. 2022

Po koronavirové pauze se opět rozjeli školní florbalové soutěže. Naše škola se i letos pokusila zaútočit na nejvyšší příčky v Liberci. Prvním kolem prošel školní tým „Ledoví trhači“ bez zaváhání. Všechny zápasy jsme vyhráli a čekalo nás liberecké finále.

V něm jsme se postupně utkali se ZŠ Ještědská, výběry gymnázia Jeronýmova, gymnázia FX Šaldy a ZŠ Frýdlant.

Hned první zápas nám do cesty postavil největšího favorita – reprezentaci gymnázia FX Šaldy. Tým soupeře tvořili zkušení hráči florbalu. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 2:0. Postupně jsme, ale zvyšovali tempo. Vyrovnali jsme a nakonec jsme gólem na 3:2 zápas otočili. Dvě minuty před koncem jsme ovšem inkasovali smolný gól a finální výsledek už zůstal 3:3.

Zbývající zápasy jsme i my i FX Šaldy s přehledem vyhráli, a proto o postupujícím rozhodlo skóre. To jsme měli nakonec o 2 branky horší. Závěrečný zápas jsme vyhráli 22:1, tým FX Šaldy 23:0. A to rozhodlo.

Nakonec v Liberci končíme na hezkém druhém místě, ale měli jsme rozhodně na vítězství.

Všem účastníkům moc děkuji za výbornou reprezentaci školy.

M.Stodola, trenér školního florbalového výběru

Sestava : Damián Kadlec, Fedrinand Macourek, Matěj Bajer, Teodor Vápeník, David Rozsíval, Adrien Bartovič, Marek Macháček, Imrich Maxin, Josef Bittner, David Hrouda, Jakub Seidl, Matyáš Kratochvíl