Aktuality - Exkurze ve firmě Magna Exteriors

Exkurze ve firmě Magna Exteriors

18. 6. 2022

První květnový čtvrtek se žáci 8. B vydali na exkurzi do liberecké firmy Magna Exteriors. Po úvodní prezentaci společnosti, kde jsme se seznámili s historií i současností firmy a s jejich výrobky, byla naše početná skupina rozdělena na dvě skupiny.  Prošli jsme téměř všechny úseky výroby, navštívili jsme oddělení vstřikování či lakování, oddělení kontroly kvality nebo také pracoviště programátorů či nástrojárnu. Žáci spatřili proces výroby takových součástí aut, jako jsou nárazníky, spojlery, loketní opěrky a další. Vše jsme viděli od naprogramování strojů přes samotnou výrobu až po kontrolu kvality vyrobených částí a logistiku výroby.

Z pohledu žáka to byl jistě velice zajímavý a ucelený exkurz do světa práce a „dospělých“,  měli možnost  se podívat na místa, kam se jen tak nedostanou a  zároveň si udělali představu o rozličných pracovních profesích.

Děkujeme zástupcům firmy Magna za zprostředkování exkurze a možnosti nahlédnout do provozu společnosti.

J. Kafka, třídní učitel 8.B a J. Zatloukalová, školní kariérní poradce